صدای شادی بدن خود را بشنویدم

زمان جاری : دوشنبه 15 خرداد 1402 - 1:16 بعد از ظهر
نام کاربری : پسورد : یا عضویت | رمز عبور را فراموش کردمتعداد بازدید 3415
نویسنده پیام
zeynab آفلاین

ارسال‌ ها33
عضویت11 /12 /1391
سن: 19
تشکرها29
تشکر شده29
صدای شادی بدن خود را بشنویدم
محققان انگلیسی صندل و نرم افزار مخصوصی طراحی کرده‌اند که با تغییر اصوات در هنگام راه رفتن، به ایجاد حس شادی در افراد کمک می‌کند.

صداها نه تنها بر ادراک ما از محیط تأثیر می‌گذارند، بلکه بر قابلیت‌های فیزیکی نیز اثرگذار هستند. با درک این اصوات، امکان تغییر احساسات در جهت مناسب (تغییر روحیه فرد و ایجاد حس شادی) فراهم می‌شود. عملکرد این پدیده ناشی از نظریه تازه کشف‌شده درخصوص چگونگی عملکرد مغز موسوم به برنامه‌نویسی پیش‌گویانه (predictive cording )است. محققان صندل هوشمندی متصل به یک هدفون طراحی کردند که با تغییر اصوات در هر گام، حس تناسب اندام را در فرد ایجاد می‌کند.

افرادی که از این صندل استفاده کردند، حس تناسب اندام و داشتن پاهای کشیده و بلند را گزارش کردند. دکتر «جیمینز» سرپرست تیم تحقیقاتی تأکید کرد: در تحقیقات خود دریافتیم، دادن سرنخ‌های حسی جدید به مغز باعث ایجاد تغییر در ادراک ما از محیط اطراف می‌شود؛ صدا یک حس مهم است که بر نحوه قضاوت ما درخصوص محیط پیرامون اثر می‌گذارد. در گام بعدی، محققان نرم‌افزاری طراحی کردند که با تغییر اصوات، به افزایش سرعت دوندگان کمک کرده و حتی در بهبود بیماران افسرده نیز اثر مثبت دارد. این نرم‌افزار از مزایای مشابه صندل برخوردار بوده ومی‌تواند برای افزایش قابلیت‌های ورزشکاران و حتی در کلاس‌های ورزشی برای ایجاد حس تناسب اندام مورد استفاده قرار گیرد.

محققان امیدوارند که نرم‌افزار مشابهی برای کمک به افراد دچار مشکل روانی دیسمورفیایی بدن (تصورذهنی از بدشکلی ظاهری بدن) طراحی کنند.

ازصدای گذر آب چنان می فهمم

تندتر از آب روان عمر گران می گذرد

زندگی را نفسی است ارزش غم خوردن نیست

آنقدر سیر بخند که ندانی غم چیست.


دوشنبه 03 آذر 1393 - 19:16
ارسال پیام نقل قول تشکر گزارشبرای ارسال پاسخ ابتدا باید لوگین یا ثبت نام کنید.


پرش به انجمن :