close
تبلیغات در اینترنت
گزارشکار های آزمایشگاه شیمی معدنی

خوش آمدید!

به سایت سایت شیمی کاربردی دانشگاه گلستان خوش آمدید.

آخرین ارسال های انجمن

گزارشکار تهیه ایزومرهای سیس و ترانس کمپلکس های پتاسیم دی اگزالاتو دی آکوا کرومات III (شیمی معدنی دو )

چکیده گزارش کار :
 

در این گزارشکار ابتدا در مورد ایزومری و انواع آن در ترکیبات معدنی صحبت کرده و در مرحله بعدی روش های عملی تهیه ی  ایزومرهای سیس و ترانس کمپلکس های پتاسیم دی اگزالاتو دی آکوا کرومات III  مورد بررسی قرار میدهیم

برای دانلود بر روی عکس زیر کلیک نمایید .

گزارش کار معدنی دو


 

درباره : گزارشکار های آزمایشگاه شیمی معدنی ,
امتیاز : نتیجه : 1 امتیاز توسط 8 نفر مجموع امتیاز : 13

برچسب ها : گزارشکار , شیمی معدنی دو , گزارشکار شیمی معدنی , دانلود گزارشکار معدنی , دانلود گزارش کار شیمی معدنی دو , تهیه ایزومرهای سیس و ترانس , تهیه ایزومرهای سیس و ترانس کمپلکس های پتاسیم دی اگزالاتو دی آکوا کرومات I , ایزومری , انواع ایزومری , روش های عملی تهیه ی ایزومرهای سیس و ترانس , پتاسیم دی اگزالاتو دی آکوا کرومات III , کمپلکس , گزارشکار کامل , دانلود ,
بازدید : 8788
تاریخ : دوشنبه 18 فروردين 1393 زمان : 20:32 | نویسنده : امید علاالدین | لینک ثابت | نظرات ()

گزارش کار تهیه نیترو پنتاآمین کبالت (III) کلرید و نیتریتو پنتاآمین کبالت(III) کلرید

 

برای دانلود برروی عکس زیر کلیک نمایید

گزارشکار معدنی

لینک دوم : دانلود کنید

درباره : گزارشکار های آزمایشگاه شیمی معدنی ,
امتیاز : نتیجه : 0 امتیاز توسط 0 نفر مجموع امتیاز : 0

برچسب ها : آز شیمی معدنی دو , آزمایشگاه معدنی , تهیه نیترو پنتاآمین کبالت (III) کلرید و نیتریتو پنتاآمین کبالت(III) کلرید , دانلود گزارشکار , دانلود رایگان گزارشکار , شیمی کاربردی ,
بازدید : 3053
تاریخ : جمعه 15 فروردين 1393 زمان : 19:36 | نویسنده : امید علاالدین | لینک ثابت | نظرات ()

در این پست برای شما آزمایش تهیه مس I کلرید از طرق احیا کردن مس II کلرید قرار داده ایم .

این آزمایش مربوط به آزمایشگاه شیمی معدنی یک می باشد . 

برای دانلود به ادامه مطلب بروید .

بازدید کننده گرامی این پست برای اعضا می باشد . برای مشاهده ی کامل این مطلب ابتدا ثبت نام کنید .

 

pdf

 

 


ادامه مطلب
درباره : گزارشکار های آزمایشگاه شیمی معدنی ,
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 1 نفر مجموع امتیاز : 5

برچسب ها : تهیه مس I کلرید , گزارشکار تهیه مس I کلرید , گزارش کار تهیه مس I کلرید , احیا تهیه مس II کلرید , گزارش کار شیمی معدنی ,
بازدید : 12043
تاریخ : شنبه 16 ارديبهشت 1391 زمان : 16:17 | نویسنده : امید علاالدین | نظرات ()

هدف از اين آزمايش تهيه پتاسیم متاپريدات با استفاده از پتاسیم يدات، پتاسیم پرسولفات، پتاسیم هيدروکسيد و نيتريک اسيد غليظ 1:1 و تعيين درجه خلوص آن با استفاده از سنجش مقدار I2 به وسيله پتاسیم تيوسولفات با نرماليته مشخص می باشد.

اکسی اسيدهای هالوژن دار فراوانی از قبيل HIO ، HIO3 ، HIO4 ، H5IO6 و H4I2O  وجود دارند. پريدات ها را از اکسايش يدات ها به وسيله هيپوکلريت در محلول های غليظ سديم هيدروکسيد تهيه می کنند و دی سديم پاراپريدات که انحلال پذيری بسيار کمی دارد و رسوب می کند.

 

2 Na+ + IO3- + OCl- + OH- + H2O    Na2H3IO6 + Cl-

 

پريديک اسید در محلول آبی به صورت يون چهار وجهی IO4- و همچنين به چندين شکل آب پوشيده وجود دارد. تعادل های اصلی در محلول های اسيدی عبارتند از:

 

H5IO6    H+  +  H4IO6-

 

H4IO6-    H+  +  H3IO6

 

H4IO6-    IO4-  +  2 H2O

به ادامه مطلب بروید


ادامه مطلب
درباره : گزارشکار های آزمایشگاه شیمی معدنی ,
امتیاز : نتیجه : 4 امتیاز توسط 2 نفر مجموع امتیاز : 9

برچسب ها : تهيه پتاسیم متاپريدات , KIO4 , H3BO3 , بوريک اسيد , Na2B4O7 , تيوسولفات , بوراکس , تعیین درصد خلوص پتاسیم متاپریدات , پتاسیم متاپريدات , پریدیک اسید , HIO4 , تاسيم هيدروکسيد , نیتریک اسيد , پتاسيم يديد , KI , HNO3 , سدیم تيوسولفات , Na2S2O3 , اکسی اسيدهای هالوژن دار , H5IO6 , دی سديم پاراپريدات , يون چهار وجهی IO4- , تترايدنانو اکسيد , I4O9 , گزارش کار آزمایشگاه , گزارش کار تهیه پتاسیم متا پریدات , گزارش کار شیمی معدنی 1 ,
بازدید : 10807
تاریخ : شنبه 9 ارديبهشت 1391 زمان : 20:54 | نویسنده : وحید میردار وطن | نظرات ()

تعیین ترکیب ساختمانی یون کمپلکس بروش "Job"

در اغلب موارد می توان اثر متقابل بین دو مولکول را بی آنکه قادر به جداسازی ترکیب پایداری باشیم روشن ساخت . بعنوان مثال از ترکیب بنزن و ید در تتراکلرید کربن محصول افزایشی پررنگی با نسبت 1:1 حاصل می شود که به خاطر ناپایداری نمی توان آن را از خلوط واکنش جدا ساخت .

C6H6 + I2 —> C6H6I2

وجود این محصول افزایشی توسط رنگ تند اینگونه محلولها اثبات می شود ولیترکیب ساختمانی آن تا زمانی که تایید نشود که یک مولکول C6H6 با یک مولکول I2 ترکیب شده است . مشکوک خواهد بود .

شیمی کئوردیناسیون به مقدار زیادی به مطالعه آن دسته از کمپلکس هایی مربوط می شود که در محلول شناسایی شده اند


ادامه مطلب ....


ادامه مطلب
درباره : گزارشکار های آزمایشگاه شیمی معدنی ,
امتیاز : نتیجه : 2 امتیاز توسط 2 نفر مجموع امتیاز : 6

برچسب ها : تعیین ترکیب ساختمانی یون کمپلکس به روش جاب job , ساختمانی یون کمپلکس به روش جاب , آزمایشگاه معدنی , گزارش کار شیمی معدنی , شرح آزمایش معدنی ,
بازدید : 8469
تاریخ : پنجشنبه 31 فروردين 1391 زمان : 22:53 | نویسنده : امید علاالدین | نظرات ()

وجود تعداد زیادی از کمپلکس های حاوی لیگند H2O ما را به این نتیجه می رساند که در بعضی از حالات ممکن است H2O به راحتی جانشین لیگندهایی که کئوردیناسیون آنها ضعیفتر است بشود و از آن جمله دی متیل سولفوکسید (DMSO) به عنوان لیگند می باشد . که در غیات H2o با یون های فلزات واسطه مانند + NI2 کمپلکس هایی با کئور دیناسیون از طریق اتم اکسیژن  تشکیل می دهد ولی در حضور ( H2O ، (DMSO به راحتی از فضای کئوردیناسیون خارج شده و جای خود را به H2O می دهد .

Ni(DMSO)6](CLO4) 2 +6H2O —–> [Ni(H2O)6](CLO4) 2 + 6DMS]

این گونه واکنش های استخلافی به وسیله ی مکانیسم های گوناگونی انجام می گیرند . در این آزمایش یک واکنش استخلافی CL- بوسیله H2O بررسی و مکانیسم آن تعیین می شود . این واکنش را در محیط اسیدی بررسی می کنیم .

Co(NH3)CL]2+ + H2O ——-> [Co(NH3)5(H2O)] -3 ]

یک مکانیسم پیشنهادی برای این واکنش SN1 می باشد . که در آن سرعت شکستن پیوند Co-CL مرحله ی تعیین کننده سرعت خواهد بود ( کند ) و محل خالی شده از CL- به سرعت توسط یک مولکول H2O اشغال خواهد شد و قانون سرعت درجه یک برای آن چنین می باشد . (k ثابت سرعت درجه یک است )

+ Rate = K1 [Co(NH3)5CL]2

مکانیسم دیگر SN2 می باشد که در آن یک مولکول آب به کمپلکس + Co9NH3)5CL]2 ] حمله کرده و یک حدواسط هفت کئوردینه با طول عمر کوتاه تشکیل می دهدکه به سرعت CL- خود را از دست داده و ایجاد محصول می کند . در این مورد قانون سرعت درجه دوم صادق است که K2 ثابت سرعت آن می باشد .

[ Rate = K2 [Co(NH3)5Cl]2+ [H2O

ولی اگر H2O خود نقش حلال را داشته باشد تعیین تغییر غلظت آن عملا مقدور نیست


ادامه مطلب ...


ادامه مطلب
درباره : گزارشکار های آزمایشگاه شیمی معدنی ,
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 3 نفر مجموع امتیاز : 10

برچسب ها : بررسی سرعت آکواسیون , یون کمپلکس کلروپنتاآمین کبالت (III) , بررسی سرعت آکواسیون یون کمپلکس کلروپنتاآمین کبالت (III) , گزارش کار شیمی معدنی , آزمایشگاه معدنی ,
بازدید : 4616
تاریخ : پنجشنبه 31 فروردين 1391 زمان : 22:50 | نویسنده : امید علاالدین | نظرات ()

کمپلکس کاتیونی کبالت به صورت دو فرمول ایزومری قابل تفکیک وجود دارد .در ایزومر زرد رنگ که نیترو نام گرفته است به لیگاند از طریق نیتروژن اتصال پیدا کرده است . در ایزومر قرمز رنگ که نیتریتو نام دارد ،لیگاند از طریق یک اتم اکسیژن بهاتم مرکزی متصل شده است . ایزومری که لیگند آن با اکسیژن به اتم اصلی متصل شده است اغلب به این شکل نوشته می شود [Co(NH3)5(ONO)]2+ . اگر چه وجود ایزومر هایی پس از اواخر 1800 شناخته شد اما تنها در سال 1907 میلادی تفاوت ساختاری ایزومر ها توضیح داده شد . بعدا نشان داده شد که ایزومر قرمز در اثر پرتو افکنی UV به ایزومر زرد تبدیل می شود . در این مثا خاص ؛ تشکیل ایزومر نیترو (Co-NO2) از ایزومر نیتریتو (Co-ONO) از طریق باز آرایی ساختار مولکولی رخمی دهد . بنابراین هیچ پیوندی در طول ایزومریزیشن شکسته نمی شود .یکی از انواع ایزومریزاسیون در کمپلکسها ، ایزومریزاسیون ناشیاز نحوه اتصال لیگند می باشد که از موارد شناخته شده آن کمپلکس های نیتروو نیتریتو پنتاآمین کبالت (III) کلراید هستند .

در نیتروپنتا آمین کبالت(III) کلراید اتصال بین کبالت و گروه NO2 از طریق N و در نیتروپنتاآمین کبالت(III) کلراید اتصال از طریق O می باشد . رنگ کمپلکس نیترو زرو و رنگ کمپلکس نیتریتو قرمز می باشد .


ادامه مطلبادامه مطلب
درباره : گزارشکار های آزمایشگاه شیمی معدنی ,
امتیاز : نتیجه : 5 امتیاز توسط 7 نفر مجموع امتیاز : 25

برچسب ها : تهیه کمپلکس های نیترو و نیتریتو پنتاآمین کبالت (III) کلراید , نیترو و نیتریتو پنتاآمین کبالت (III) کلراید , گزارش کار شیمی معدنی , آزمایشگاه معدنی , کمپلکس های نیترو , کمپلکس های نیتریتو پنتاآمین کبالت (III) کلراید , نیتریتو پنتاآمین کبالت (III) کلرای ,
بازدید : 8517
تاریخ : پنجشنبه 31 فروردين 1391 زمان : 22:47 | نویسنده : امید علاالدین | نظرات ()

صفحات سایت

تعداد صفحات : 2
تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره سایت
ضمن عرض سلام و خوش آمد گویی به شما بازدیدكنندگان عزیز، این سایت متعلق به هیچ سازمانی نمیباشد و هدف از تشکیل این سایت گردآوری اطلاعات پایه و مورد نیاز برای دانشجویان رشته شیمی کاربردی می باشد . پست الکترونیک سایت برای برقراری ارتباط omid.alaedin@hotmail.com منتظر نظرات و انتقاد های شما هستیم .
آمار سایت
آمار مطالب
کل مطالب : 800
کل نظرات : 992
آمار کاربران
تعداد اعضا : 11026

کاربران آنلاین

آمار بازدید
بازدید امروز : 1,421
باردید دیروز : 2,379
گوگل امروز : 1
گوگل دیروز : 13
بازدید هفته : 13,528
بازدید ماه : 40,067
بازدید سال : 812,702
بازدید کلی : 8,825,533
اطلاعات کاربری

عضو شويد

نام کاربری :
رمز عبور :

فراموشی رمز عبور؟

عضویت سریع
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی : * کد امنیتیبارگزاری مجدد
موضوعات
شیمی
مطالب پربازدید
جستجو

کدهای اختصاصی
پشتیبانی
RSS

Powered By
Rozblog.Com
Translate : Enterweb.ir