close
دانلود فیلم
دلایل شیمیایی وقایع پیرامون مثلث برمودا ( بخش دوم : گمگشته در برمودا )

Home
نرمالیته
نرمالیته

درباره سایت ضمن عرض سلام و خوش آمد گویی به شما بازدیدكنندگان عزیز، این سایت متعلق به هیچ سازمانی نمیباشد و هدف از تشکیل این سایت گردآوری اطلاعات پایه و مورد نیاز برای دانشجویان رشته شیمی کاربردی می باشد . میل های سایت برای برقراری ارتباط omid.alaedin@hotmail.com منتظر نظرات و انتقاد های شما هستیم . .

تماس با ما

ارسال پیامک

تبلیغات

موضوعات

شیمی شیمی آلی شیمی تجزیه شیمی فیزیک شیمی معدنی شیمی صنعتی شیمی عمومی شیمی نانو شیمی پلیمر تجزیه دستگاهی زبان تخصصی شیمی آموزش شیمی خواص مواد غذایی شیمی رنگ شیمی نفت خوردگی شیمی دارویی فیتو شیمی شیمی آلی فلزی اصول تصفیه آب و پسابهای صنعتی شیمی آب الکتروشیمی عناصر جدول تناوبی شیمی هسته ای کارگاه شیشه گری مواد معدنی دانلود نرم افزار شیمی دانلود کتاب شیمی دانلود مقالات شیمی جزوات شیمی و پیام نور اطلاعات فنی و حفاظت ایمنی مواد کنکور و المپیاد امتحان نهایی عکس های شیمی اخبار علمی اخبار شیمی مقالات ترجمه شده توسط نرمالیته بیوگرافی شیمیدانها گرایش های رشته شیمی بیماری ها پرسش و پاسخ متفرقه مجله تصویری فلش بک آزمایشگاه گزارشکار های آزمایشگاه شیمی عمومی وسایل آزمایشگاهی گزارشکار های آزمایشگاه شیمی آلی گزارشکار های آزمایشگاه شیمی معدنی گزارشکار های آزمایشگاه شیمی فیزیک گزارشکار های آزمایشگاه شیمی تجزیه گزارشکار های آزمایشگاه فیزیک گزارشکار های آزمایشگاه تجزیه دستگاهی مواد شیمایی آلی هیدرو کربنهای ساده هیدروکربنهای نیتروژن دار هیدرو کربنهای اکسیژن دار کلیپ های شیمی کلیپ های آموزشی آزمایش های جالب شیمی

آمار سایت

کل مطالب : 800
کل نظرات : 987
تعداد اعضا : 10822

آمار بازدید
بازدید امروز : 1,455
باردید دیروز : 5,440
ورودی امروز گوگل : 6
ورودی دیروز گوگل : 217
بازدید هفته : 11,301
بازدید ماه : 96,230 نفر
بازدید سال : 1,581,702
بازدید کل : 7,211,607
..... افراد آنلاین .....


دوستان ما

    اف تمز اف تمز اف تمز اف تمز اف تمز اف تمز اف تمز اف تمز اف تمز اف تمز اف تمز اف تمز اف تمز اف تمز اف تمز

ویژه هاآخرین ارسال های انجمن

آخرین ارسال های انجمن

دلایل شیمیایی وقایع پیرامون مثلث برمودا ( بخش دوم : گمگشته در برمودا )

دلایل شیمیایی وقایع پیرامون مثلث برمودا ( بخش دوم : گمگشته در برمودا )

مثلث برمودا منطقه ای مثلثی شکلی است در شمال اقیانوس اطلس که تاکنون بیش از 50 کشتی و 20هواپیما به طرز مرموزی در این منطقه ناپدید شده اند .در یک راس این مثلث برمودا ، در راس دیگر پورتوریکو و در راس آخر آن میامی (فلوریدا) قرار دارد .

این منطقه بر خلاف نامش بیشتر شبیه به بیضی است و مساحت آن 1.500.00 کیلومتر مربع است . از جمله نظریه های موجود پیرامون وقایع برمودا میتوان به حضور بیگانگان ، وجود قاره ی افسانه ای آتلانتیس ، وجود هیولاهایی در زیر اقیانوس و ورود به یک بعد دیگر در برمودا اشاره کرد .

بخش اول این مقاله در مورد پرواز شماره ی 19 سخن گفتیم و اینکه چگونه هر پنج هواپیما ناپدید شدند . در این بخش از مقاله به بررسی دلایل احتمالی مربوط به این مثلث می پردازیم و در پایان به یک جمع بندی کلی در مورد این وقایع خواهیم پرداخت :

مثلث برمودا بخش دوم

موافقید در ابتدا مقاله را با این چند سطر دلهره آور آغاز کنیم :

در سال 1972 یک کشتی نفت کش در برمودا غرق شد و قطعاتی از بقایای آن در خلیج مکزیک پیدا شد . ]این که کشتی ناپدید نشده و بقایایی از آن باقی مانده خودش داستان دیگری است . [ محققان دریافتند که کاپیتان کشتی در دفتر کابین یک فنجان قهوه را به سختی در دستش فشرده است و در همان حال جان داده است.

 ] حال از شما میپرسیم که کاپیتان کشتی که انواع خطرات دریایی را دیده و خود را برای شرایط سخت آماده کرده است چگونه از شدت اضظراب و وحشت درحالی که فنجان قهوه در دستش بوده جان باخته است ؟ یعنی دیدن چه چیزی تا این حد ترس داشته است ؟ اگر شما در ماشین تان نشسته باشید و کوچکترین اتفاقی بیفتد می خواهید که ماشین را ترک کنید تا در امان بمانید ولی چرا کاپیتان در جایش ایستاده و با قایق کمکی یا جلیقه نجات و ... جان خود را نجات نداده است ؟ [

تنها یک دلیل وجود دارد و آن این است که هیچ راه نجاتی وجود نداشته است ! شاید امن ترین جای ممکن در ان لحظه همان کشتی بوده است .

همه ی این اتفاقات هنگامی به وقوع پیوسته است که ظاهرا هیچ خطای انسانی ، اشکالات مربوط به تجهیزات یا حتی اتفاقات طبیعی مانند باران و طوفان در کار نبوده است .

برخی باور دارند که شیطان در این منطقه حضور دارد و به همین علت آن را مثلث شیطان نامیده اند . ] شما باور نکنید . شیطان خشکی را که پر از آدم است را رها نمیکند ، وسط اقیانوس که خبری نیست ! [

برخی از هواپیماها و کشتی های مهمی که در برمودا ناپدید شده اند :
یک : Flight 19  را که همه میشناسید .

دو :  PBM Martin Mariner هواپیمایی که برای نجات هواپیمایی شماره 19 رفته بود ولی ناپدید شد.

سه : Tundar Star Tiger هواپیمایی که در برمودا ناپدید شد ، چند لحظه قبل از ان که در فرودگاه به زمین بنشیند .

در لینک زیر تصاویر مربوط به هواپیما های گمشده را به همراه نام و سال ناپدید شدنشان می بینید:

http://www.bermuda-triangle.org/html/lost_aircraft.html

برخی از کشتی های گمشده در برمودا بعدا پیدا شدند در حالی  ساکنان آنها کاملا مفقود شده بودند . { به نظر از شدت وحشت خود را به آب انداخته اند ولی نه به ساحل رسیده و نه غرق شده اند } .

در لینک زیر تصاویر مربوط به کشتی های گمشده را می بینید:

http://www.bermuda-triangle.org/html/lost_ships.html

و اما نظریه مشهور مربوط به این وقایع :

1 – دلیل شیمیایی : گاز متان در زیر سطح دریا فوران کرده و در نتیجه چگالی آب را پایین اورده و منجر به غرق شدن کشتی ها میشود . هواپیماهایی که بر فراز برمودا پرواز میکنند در نتیجه فوران گاز متان و انفجار آن اتش گرفته و نابود شده اند .

2 – مه الکترونیکی : یک مه غلیظ الکترونیکی کشتی یا هواپیما را در بر گرفته و در نتیجه وسایل الکترونیکی از قبیل قطب نما و .... از کار افتاده است .

سایر دلایل از قبیل وجود هیولا ها در زیر آب و یا حضور بیگانگان و فضایی ها را نادیده میگیریم هر چند که این نوع حوادث هم ممکن است .

اما نظر شخصی نویسنده :

یک دلیل پیرامون برمودا وجود دارد و آن اینکه از برمودا دری به عالم دیگر گشوده میشود . نظر من این است که کشتی ها و هواپیما ها و انسان ها وارد بعد دیگری میشوند . به خاطر بیاورید بخش اول این مقاله را آنجا که کاپیتان پرواز شماره 19 به برج مراقبت مخابره کرد که " ما نمیتوانیم زمین را ببینیم . حتی اقیانوس هم شکل دیگری به خود گرفته است" آنها از زاویه ی دیگر و یا به عبارتی از بعد دیگری به اقیانوس ها نگریسته اند . این مطلب را میتوان با یک مثال روشن تر کرد . اگر شما دوستتان را از پشت ببینید مطمئن هستید که دوستتان را میبینید چون از ظاهر کلی و نوع لباس و ... او را تشخیص میدهید . حتی اگر چهره او را نبینید . در برمودا هم همین اتفاق افتاده است . افرادی که در پرواز شماره 19 حضور داشتند از بعد دیگری به اقیانوس نگاه کرده اند . چون در بعد دیگری حضور داشته اند .

 شاید واقعه ی زیر را که بخوانید شما هم با من هم نظر شوید :

حادثه ای در اثر اختلال زمانی در فرودگاه میامی رخ داد که هرگز توضیح قابل قبولی ندارد :

یک هواپیمای مسافربری که برای فرود در باند پرواز اماده بود و با رادار مرکز کنترل هوایی ردیابی میگردید ناگهان ده دقیقه از صفحه رادار ناپدید گشت و دوباره ظاهر شد . سپس هواپیما بدون هیچ آسیب یا واقعه ی خاصی فرود آمد و خلبان و خدمه از انچه افراد پایگاه میگفتند اظهار بی اطلاعی میکردند زیرا هیچ اتفاق غیر عادی برای آنها نیفتاده بود . جالب تر و عجیب تر از همه این بود که ساعت های همه ی افراد حاظر در هواپیما حدود ده دقیقه از زمان واقعی عقب تر بود . تنها دلیل قابل قبول وارد شدن به یک بعد دیگر به مدت 10 دقیقه بوده است و چون در بعد ما حضور نداشته اند از روی رادار محو شدند .

ولی اینکه چگونه وارد بعد دیگر میشوند خود سوال بی جوابی است .

این مقاله هم در همین جا به پایان رسید . امیدورام از مطالب راضی بوده باشید .

در پایان پیشنهادی به شما دوستان گلم دارم و آن اینکه با هواپیما یا کشتی بر فراز برمودا مسافرت نکنید و در غیر این صورت خود را اماده کنید برای...... .

نظرات

می توانید دیدگاه خود را بنویسید

mohsen در تاریخ : 1392/11/29 - - گفته است :
wonderful ... thanks

مبینا در تاریخ : 1391/10/2 - - گفته است :
ممنون عالی بود

فرزانه در تاریخ : 1391/9/30 - - گفته است :
خيلي خيلي خيلي جالي بود
مرس بابت پست تون
منتظر باقي پست هاتون هم هستيم

MAhdi در تاریخ : 1391/9/29 - - گفته است :
خوب بود

وحید در تاریخ : 1391/9/28 - - گفته است :
مرسی محمد ، عالیه

امید در تاریخ : 1391/9/27 - - گفته است :
مثه همیشه جالب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

تگ ها